  • UWD1E471MCL1GS
UWD1E471MCL1GS
advertisement
Manufacturer No:
UWD1E471MCL1GS
HK JDW NO:
555-UWD1E471MCL1GS
Datasheet:
UWD1E471MCL1GS
Description:
UWD 470μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 670mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C 4.5mm Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 37085
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UWD1E471MCL1GS
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    FLAT
  • Material
    Aluminium
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    4.5mm
  • Size Code
    4141
  • Voltage
    25V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    52.8μA
  • Ripple Current
    670mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    90mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    335mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    670mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.16 %
  • Diameter
    10mm
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    10.9mm
  • Width
    10.3mm