  • VCAN33A2-03G-E3-18
VCAN33A2-03G-E3-18
advertisement
Manufacturer No:
VCAN33A2-03G-E3-18
HK JDW NO:
884-VCAN33A2-03G-E3-18
Package:
SC-70, SOT-323
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VCAN33A2-03G-E3-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Supplier Device Package
    SOT-323
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36V
  • Power - Peak Pulse
    140W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    56V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    33V Max
  • Bidirectional Channels
    2
  • Capacitance @ Frequency
    8.4pF @ 1MHz