  • VCO793-750TY
VCO793-750TY
advertisement
Manufacturer No:
VCO793-750TY
Manufacturer:
RFMD
HK JDW NO:
673-VCO793-750TY
Package:
16-QFN, Variant
Datasheet:
VCO793-750TY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VCO793-750TY
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    12V
  • Supply Voltage
    12V
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    1000MHz
  • Power Supplies
    12V
  • Frequency Range
    500MHz~1000MHz
  • Operating Frequency-Max
    1000MHz
  • Operating Frequency-Min
    500MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    750MHz
  • Icc Max
    30mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -104
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -6
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~20V
  • Power (dBm)
    6 ±4.5
  • Pushing (MHz/V)
    3
  • Height
    0.156 3.96mm