  • VEL18US120-US-JA
VEL18US120-US-JA
advertisement
Manufacturer No:
VEL18US120-US-JA
HK JDW NO:
906-VEL18US120-US-JA
Package:
Datasheet:
VEL18US120-US-JA
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Step5Bar-code shipping tag
VEL18US120-US-JA
  • Weight
    0.188lb 85.28g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2016
  • Series
    VEL18 (18W)
  • Size / Dimension
    3.54Lx1.34W x 1.87 H 90.0mmx34.0mmx47.5mm
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Max Output Current
    1.5A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Power
    18W
  • Min Input Voltage
    90V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    1.5A
  • Max Output Power
    18W
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    47.498mm