  • VEL36US120-EU-JA
VEL36US120-EU-JA
advertisement
Manufacturer No:
VEL36US120-EU-JA
HK JDW NO:
906-VEL36US120-EU-JA
Package:
Datasheet:
VEL36US120-EU-JA
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Step5Bar-code shipping tag
VEL36US120-EU-JA
  • Weight
    0.324lb 146.96g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    VEL36 (36W)
  • Size / Dimension
    3.70Lx1.38W x 1.83 H 94.0mmx35.0mmx46.6mm
  • Max Power Dissipation
    36W
  • Approval Agency
    CB, CCC
  • Max Output Current
    3A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Power
    36W
  • Min Input Voltage
    90V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    3A
  • Max Output Power
    36W
  • Region Utilized
    Europe
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max
  • Height
    46.482mm