  • VESD12A2-03GHG3-08
VESD12A2-03GHG3-08
advertisement
Manufacturer No:
VESD12A2-03GHG3-08
HK JDW NO:
884-VESD12A2-03GHG3-08
Package:
SC-70, SOT-323
Description:
Quantity:
In Stock : 16894
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VESD12A2-03GHG3-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Supplier Device Package
    SOT-323
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.9V
  • Power - Peak Pulse
    100W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.4A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    22.7V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12V Max
  • Unidirectional Channels
    2
  • Capacitance @ Frequency
    33pF @ 1MHz