  • VKP332MCQDF0KR
VKP332MCQDF0KR
advertisement
Manufacturer No:
VKP332MCQDF0KR
HK JDW NO:
886-VKP332MCQDF0KR
Datasheet:
VKP332MCQDF0KR
Description:
VKP 3300pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.591Dia 15.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
VKP332MCQDF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    3300pF
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    K4000
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm