  • VKP472MCQDD0KR
VKP472MCQDD0KR
advertisement
Manufacturer No:
VKP472MCQDD0KR
HK JDW NO:
886-VKP472MCQDD0KR
Datasheet:
VKP472MCQDD0KR
Description:
VKP 4700pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.669Dia 17.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
VKP472MCQDD0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.669Dia 17.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    4700pF
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm