  • VLF4014ST-100M1R0
VLF4014ST-100M1R0
advertisement
Manufacturer No:
VLF4014ST-100M1R0
HK JDW NO:
769-VLF4014ST-100M1R0
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF4014ST-100M1R0
Step5Bar-code shipping tag
VLF4014ST-100M1R0
    Select All
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1514
  • Height
    1.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    VLF
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.142W 3.80mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.8mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Max DC Current
    1A