  • VLS252010CX-3R3M
VLS252010CX-3R3M
advertisement
Manufacturer No:
VLS252010CX-3R3M
HK JDW NO:
769-VLS252010CX-3R3M
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
VLS252010CX-3R3M
    Select All
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Core Material
    Ferrite
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Shielded
  • Current Rating
    1.25A
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    186mOhm
  • Max DC Current
    1.47A
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Saturation Current
    1.3A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    990.6μm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm