  • VUE50-12NO1
VUE50-12NO1
advertisement
Manufacturer No:
VUE50-12NO1
HK JDW NO:
401-VUE50-12NO1
Package:
V1A-PAK
Datasheet:
VUE50-12NO1
Step5Bar-code shipping tag
VUE50-12NO1
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    V1A-PAK
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2000
  • Number of Terminations
    7
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
    VUE
  • JESD-30 Code
    R-PUFM-X7
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    750μA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    2.55V @ 30A
  • Max Reverse Leakage Current
    750μA
  • Max Surge Current
    200A
  • Forward Voltage
    2.55V
  • Average Rectified Current
    50A
  • Number of Phases
    3
  • Peak Reverse Current
    750μA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    1.2kV
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    210A
  • Reverse Recovery Time-Max
    0.06μs
  • Height
    17mm
  • Length
    63mm
  • Width
    31.6mm