  • VY2103M63Y5UG6TV0
VY2103M63Y5UG6TV0
advertisement
Manufacturer No:
VY2103M63Y5UG6TV0
HK JDW NO:
886-VY2103M63Y5UG6TV0
Datasheet:
VY2103M63Y5UG6TV0
Description:
VY2 10000pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.630Dia 16.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
VY2103M63Y5UG6TV0
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Voltage
    300V
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm