  • VY2222M35Y5US6BV7
VY2222M35Y5US6BV7
advertisement
Manufacturer No:
VY2222M35Y5US6BV7
HK JDW NO:
886-VY2222M35Y5US6BV7
Datasheet:
VY2222M35Y5US6BV7
Description:
VY2 2200pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 22400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VY2222M35Y5US6BV7
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm