  • WHS2-10RJA25
WHS2-10RJA25
advertisement
Manufacturer No:
WHS2-10RJA25
Manufacturer:
TT Electronics/Welwyn
HK JDW NO:
850-WHS2-10RJA25
Package:
Axial
Datasheet:
WHS2-10RJA25
Description:
10Ohms, 2W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 8788
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WHS2-10RJA25
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    500.000539mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    WHS
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.142Diax0.354L 3.60mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    3.6mm
  • Length
    9mm