  • WHS3-22RJA1
WHS3-22RJA1
advertisement
Manufacturer No:
WHS3-22RJA1
HK JDW NO:
850-WHS3-22RJA1
Datasheet:
WHS3-22RJA1
Description:
22Ohms, 3W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 1746
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
WHS3-22RJA1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.571L 5.20mmx14.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    3W
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    5.2mm
  • Length
    14.5mm