  • WKO471MCPCREKR
WKO471MCPCREKR
advertisement
Manufacturer No:
WKO471MCPCREKR
HK JDW NO:
886-WKO471MCPCREKR
Datasheet:
WKO471MCPCREKR
Description:
WKO 470pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKO471MCPCREKR
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    K4000
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3220
  • Lead Style
    Straight
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    440V
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    8mm