  • WKO681MCPCF0KR
WKO681MCPCF0KR
advertisement
Manufacturer No:
WKO681MCPCF0KR
HK JDW NO:
886-WKO681MCPCF0KR
Datasheet:
WKO681MCPCF0KR
Description:
WKO 680pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKO681MCPCF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    680pF
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm