  • WKP472MCPYREKR
WKP472MCPYREKR
advertisement
Manufacturer No:
WKP472MCPYREKR
HK JDW NO:
886-WKP472MCPYREKR
Datasheet:
WKP472MCPYREKR
Description:
WKP 4700pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.709Dia 18.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKP472MCPYREKR
    Select All
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    760V
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • Length
    8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1, Y1
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    4700pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm