  • WKP680KCPDF0KR
WKP680KCPDF0KR
advertisement
Manufacturer No:
WKP680KCPDF0KR
HK JDW NO:
886-WKP680KCPDF0KR
Datasheet:
WKP680KCPDF0KR
Description:
WKP 68pF 760VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5S 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKP680KCPDF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5S
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    68pF
  • Lead Pitch
    12.4968mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm