  • WSC25155R490JEK
WSC25155R490JEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC25155R490JEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC25155R490JEK
Package:
2515
Datasheet:
WSC25155R490JEK
Description:
Wirewound, 5.49Ohm, 5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSC25155R490JEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2515
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    5.49Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W