  • WSL2512R0402FEA
WSL2512R0402FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSL2512R0402FEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSL2512R0402FEA
Package:
2512
Datasheet:
WSL2512R0402FEA
Description:
Metal Strip, 40.2mOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSL2512R0402FEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2512
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    40.2mOhm
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Strip
  • Power Rating
    1W
  • Height
    635μm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.17mm