  • WSLP0603R0390FEB
WSLP0603R0390FEB
advertisement
Manufacturer No:
WSLP0603R0390FEB
HK JDW NO:
873-WSLP0603R0390FEB
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
WSLP0603R0390FEB
Description:
WSLP Series, Metal Element, 39mOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
WSLP0603R0390FEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Series
    WSLP
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    39mOhms
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    584.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.023 0.58mm
  • Length
    1.524mm