  • WSR2R0625FBA
WSR2R0625FBA
advertisement
Manufacturer No:
WSR2R0625FBA
HK JDW NO:
873-WSR2R0625FBA
Datasheet:
WSR2R0625FBA
Description:
WSR Series, Metal Element, 62.5mOhms, 2W, ±1%, -65°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
WSR2R0625FBA
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    62.5mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm