  • WXA-0101-18-2L
WXA-0101-18-2L
advertisement
Manufacturer No:
WXA-0101-18-2L
HK JDW NO:
798-WXA-0101-18-2L
Package:
Datasheet:
WXA-0101-18-2L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WXA-0101-18-2L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Fluoropolymer
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    7/0.0159
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.080 (2.03mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.010 0.25mm