  • WYO103MCMDF0KR
WYO103MCMDF0KR
advertisement
Manufacturer No:
WYO103MCMDF0KR
HK JDW NO:
886-WYO103MCMDF0KR
Datasheet:
WYO103MCMDF0KR
Description:
WYO 10000pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.827Dia 21.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WYO103MCMDF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.827Dia 21.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    10000pF
  • Depth
    4.5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.945 24.00mm