  • X9401WP24I-2.7
X9401WP24I-2.7
advertisement
Manufacturer No:
X9401WP24I-2.7
HK JDW NO:
391-X9401WP24I-2.7
Description:
24 Terminations 2.7V 24 Pin Digital Potentiometers SPI 64 Positions
Step5Bar-code shipping tag
X9401WP24I-2.7
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    24
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    24
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Number of Positions
    64
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    NONVOLATILE MEMORY
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    4
  • Supply Voltage
    2.7V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    2MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Interface
    SPI
  • Number of Circuits
    4
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Converter Type
    DIGITAL POTENTIOMETER
  • Number of Taps
    64
  • Total Resistance
    10000Ohm
  • Resistor Terminal Voltage-Max
    2.7V
  • Length
    31.875mm
  • Height Seated (Max)
    5.33mm
  • Width
    7.62mm