  • X9410WV24I-2.7
X9410WV24I-2.7
advertisement
Manufacturer No:
X9410WV24I-2.7
HK JDW NO:
668-X9410WV24I-2.7
Package:
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
X9410WV24I-2.7
Description:
X9410 Digital PotentiometersXDCP? Series SPI
Purchasing and Inquiry
X9410WV24I-2.7 Overview
There are 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) packages in this package.Non-Volatile starts the process of storing this pentometer.The digital potentiometer has 2 embedded circuits.To secure the digital analogic, it is accessible in the Tube package.During overcurrent, this pentometer features 64 taps.The mount should be done in the direction of Surface Mount.The potentionmeter can supply ±2.7V~5.5V voltage.This digital potentiometer is used to detect temperature in the -40°C~85°C range.The flow can be limited by 10kOhm.Family X9410 includes pentometer.With this digital variable resistor, you can find Selectable Address.
X9410WV24I-2.7 Features
Available in 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) package
2 Circuits
Mounting Type: Surface Mount
Operate temperature at the range of -40°C~85°C
X9410WV24I-2.7 Applications
  • Analogue circuit
  • Gas detection circuit
  • Cell phone
  • Programmable computer
  • Low power system
  • Optic fiber network
  • DC/DC conversion circuit
  • Testing equipment
  • Stereo
  • Contrast control of monitors
Step5Bar-code shipping tag
X9410WV24I-2.7
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    XDCP™
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Selectable Address
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    10kOhm
  • Voltage - Supply
    ±2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    X9410
  • Configuration
    Non-Volatile
  • Taper
    Linear
  • Number of Taps
    64
  • Resistance - Wiper (Ω) (Typ)
    150
  • Temperature Coefficient (Typ)
    ±300ppm/°C