  • X9410WV24Z
X9410WV24Z
advertisement
Manufacturer No:
X9410WV24Z
HK JDW NO:
391-X9410WV24Z
Package:
TSSOP
Datasheet:
X9410WV24Z
Description:
24 Terminations 5V 24 Pin Digital Potentiometers SPI 64 Positions Min 4.5V V Max 5.5V V
Step5Bar-code shipping tag
X9410WV24Z
  • Package / Case
    TSSOP
  • Number of Pins
    24
  • Weight
    211.997734mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
    2
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Operating Supply Current
    400μA
    DIGITAL POTENTIOMETER
  • Supply Type
    Dual
  • Taper
    Linear
  • Total Resistance
    10000Ohm
  • Height
    900μm
  • Length
    7.8mm
  • Width
    4.4mm