  • XBP24-Z7PIT-003
XBP24-Z7PIT-003
advertisement
Manufacturer No:
XBP24-Z7PIT-003
HK JDW NO:
249-XBP24-Z7PIT-003
Datasheet:
XBP24-Z7PIT-003
Description:
2.4GHz 802.15.4 -40°C~85°C 3V~3.4V UART Bulk Integrated, Trace 250kbps 17dBm Zigbee® -102dBm Module
Step5Bar-code shipping tag
XBP24-Z7PIT-003
  • Mount
    PCB
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    XBee-Pro® ZB
  • Part Status
    Obsolete
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3V~3.4V
  • Frequency
    2.4GHz
  • Data Rate
    250kbps
  • Utilized IC / Part
    EM250
  • Power - Output
    17dBm
  • RF Family/Standard
  • Antenna Type
    Integrated, Trace
  • Sensitivity
    -102dBm
  • Serial Interfaces
    UART
  • Current - Receiving
    45mA
  • Current - Transmitting
    295mA