  • XO-54BE11.0592M
XO-54BE11.0592M
advertisement
Manufacturer No:
XO-54BE11.0592M
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-XO-54BE11.0592M
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
XO-54BE11.0592M datasheet pdf and Oscillators product details from Vishay stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XO-54BE11.0592M
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    4
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    50pF
  • Frequency
    11.059MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Frequency Tolerance
    0.01%