  • Y11212K67000A9R
Y11212K67000A9R
advertisement
Manufacturer No:
Y11212K67000A9R
HK JDW NO:
890-Y11212K67000A9R
Package:
2512 J-Lead
Datasheet:
Description:
SMR1D Series, Metal Foil, 2.67kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y11212K67000A9R
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.67kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm