  • Y16073R10000E9W
Y16073R10000E9W
advertisement
Manufacturer No:
Y16073R10000E9W
HK JDW NO:
890-Y16073R10000E9W
Package:
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y16073R10000E9W
  • Package / Case
    Wide 2516 (6440 Metric), 1625
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VCS1625Z
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.06mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.2%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    3.1Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
    6440
  • Case Code (Imperial)
    2516
  • Height
    1.016mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    4.064mm
  • Width
    6.35mm