  • Y16243K30000B0W
Y16243K30000B0W
advertisement
Manufacturer No:
Y16243K30000B0W
HK JDW NO:
890-Y16243K30000B0W
Description:
FIXED RESISTOR VSMP Series, Metal Foil, 3.3kOhm, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16243K30000B0W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin/Lead/Silver - with Nickel barrier
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Working Voltage
    40V
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm