  • Y16294K64000B9W
Y16294K64000B9W
advertisement
Manufacturer No:
Y16294K64000B9W
HK JDW NO:
890-Y16294K64000B9W
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y16294K64000B9W
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VFCP
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.24mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    4.64kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm