  • Y17461K20000T9L
Y17461K20000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y17461K20000T9L
HK JDW NO:
890-Y17461K20000T9L
Package:
3017 J-Lead
Datasheet:
Description:
SMR1DZ Series, Metal Foil, 1.2kOhms, 0.6W, ±0.01%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y17461K20000T9L
  • Package / Case
    3017 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SMR1DZ
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.2kOhms
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm