  • Y1755700K000S0L
Y1755700K000S0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1755700K000S0L
HK JDW NO:
890-Y1755700K000S0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole 700kOhms, 0.8W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y1755700K000S0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±0.001%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    700kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.8W
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Diameter
    12.7mm
  • Length
    38.1mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C