  • Y40232K14000T9W
Y40232K14000T9W
advertisement
Manufacturer No:
Y40232K14000T9W
HK JDW NO:
890-Y40232K14000T9W
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
FRSM Series, Metal Foil, 2.14kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y40232K14000T9W
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRSM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    2.14kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm