  • Y40452K20000B0W
Y40452K20000B0W
advertisement
Manufacturer No:
Y40452K20000B0W
HK JDW NO:
890-Y40452K20000B0W
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR V5X5PT Series, Metal Foil, 2.2kOhm, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y40452K20000B0W
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2003
  • Series
    V5X5PT
  • Size / Dimension
    0.050Lx0.050W 1.27mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm