  • YC104-FR-0727KL
YC104-FR-0727KL
advertisement
Manufacturer No:
YC104-FR-0727KL
HK JDW NO:
898-YC104-FR-0727KL
Package:
0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC104-FR-0727KL
Step5Bar-code shipping tag
YC104-FR-0727KL
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    YC104
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.024W 1.40mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
    DDRAM, SDRAM
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1406
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    12.5V
  • Size Code
  • Power Per Element
    31mW
  • Element Power Dissipation
    0.0313W
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm