  • YC122-FR-0727KL
YC122-FR-0727KL
advertisement
Manufacturer No:
YC122-FR-0727KL
HK JDW NO:
898-YC122-FR-0727KL
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
YC122-FR-0727KL
Step5Bar-code shipping tag
YC122-FR-0727KL
  • Package / Case
    0404 (1010 Metric), Convex
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    YC122
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
    DDRAM, SDRAM
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    2
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1010
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    2
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm