  • YC124-FR-07619RL
YC124-FR-07619RL
advertisement
Manufacturer No:
YC124-FR-07619RL
HK JDW NO:
898-YC124-FR-07619RL
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC124-FR-07619RL
Step5Bar-code shipping tag
YC124-FR-07619RL
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Series
    YC124
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    619Ohm
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm