  • YC162-JR-0768RL
YC162-JR-0768RL
advertisement
Manufacturer No:
YC162-JR-0768RL
HK JDW NO:
898-YC162-JR-0768RL
Datasheet:
YC162-JR-0768RL
Step5Bar-code shipping tag
YC162-JR-0768RL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    0606, Convex
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm