  • YC248-FR-07169KL
YC248-FR-07169KL
advertisement
Manufacturer No:
YC248-FR-07169KL
HK JDW NO:
898-YC248-FR-07169KL
Datasheet:
YC248-FR-07169KL
Step5Bar-code shipping tag
YC248-FR-07169KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.063W 4.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    169kOhm
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm