  • Z8F021ASJ020EG2156
Z8F021ASJ020EG2156
advertisement
Manufacturer No:
Z8F021ASJ020EG2156
HK JDW NO:
899-Z8F021ASJ020EG2156
Package:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
Description:
2KB 2K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Encore!® XP® Series Z8F021A 20MHz 28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Quantity:
In Stock : 15580
Step5Bar-code shipping tag
Z8F021ASJ020EG2156
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    Z8F021A
  • Number of I/O
    25
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V