  • Z8F022AHH020SC00TR
Z8F022AHH020SC00TR
advertisement
Manufacturer No:
Z8F022AHH020SC00TR
HK JDW NO:
899-Z8F022AHH020SC00TR
Package:
20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Description:
2KB 2K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Encore!® XP® Series Z8F022A 20MHz 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Quantity:
In Stock : 7409
Step5Bar-code shipping tag
Z8F022AHH020SC00TR
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    Z8F022A
  • Number of I/O
    17
  • Speed
    20MHz
  • RAM Size
    512 x 8
  • Memory Type
    FLASH
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V