  • Z8F042AHJ020SG2156
Z8F042AHJ020SG2156
advertisement
Manufacturer No:
Z8F042AHJ020SG2156
HK JDW NO:
899-Z8F042AHJ020SG2156
Package:
28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Description:
4KB 4K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Encore!® XP® Series Z8F042A 28 Pin 20MHz 28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Quantity:
In Stock : 6205
Step5Bar-code shipping tag
Z8F042AHJ020SG2156
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Power Dissipation
    450mW
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    Z8F042A
  • Number of I/O
    23
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V