  • Z8F1681AN024XK2247
Z8F1681AN024XK2247
advertisement
Manufacturer No:
Z8F1681AN024XK2247
HK JDW NO:
899-Z8F1681AN024XK2247
Package:
44-LQFP
Datasheet:
Description:
16KB 16K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Z8 Encore! XP® Series 44-LQFP
Quantity:
In Stock : 3073
Step5Bar-code shipping tag
Z8F1681AN024XK2247
  • Package / Case
    44-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Z8 Encore! XP®
  • Number of I/O
    36
  • Speed
    24MHz
  • RAM Size
    2K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V