  • Z8F6421AN020SC00TR
Z8F6421AN020SC00TR
advertisement
Manufacturer No:
Z8F6421AN020SC00TR
HK JDW NO:
899-Z8F6421AN020SC00TR
Package:
44-LQFP
Description:
64KB 64K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Encore!® XP® Series Z8F6421 20MHz 44-LQFP
Quantity:
In Stock : 5934
Step5Bar-code shipping tag
Z8F6421AN020SC00TR
  • Package / Case
    44-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    Z8F6421
  • Interface
    I2C, IrDA, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    64kB
  • Number of I/O
    31
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V