  • Z8F6482AT024XK2246
Z8F6482AT024XK2246
advertisement
Manufacturer No:
Z8F6482AT024XK2246
HK JDW NO:
899-Z8F6482AT024XK2246
Package:
80-LQFP
Datasheet:
Description:
64KB 64K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Z8 Encore! XP® Series 24MHz 80-LQFP
Quantity:
In Stock : 6213
Step5Bar-code shipping tag
Z8F6482AT024XK2246
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    80-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Z8 Encore! XP®
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    24MHz
  • Interface
    I2C, LIN, SPI, UART, USART, USB
  • Number of I/O
    67
  • RAM Size
    3.75K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V