  • ZTA-10.00MT
ZTA-10.00MT
advertisement
Manufacturer No:
ZTA-10.00MT
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ZTA-10.00MT
Package:
Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Datasheet:
ZTA-10.00MT
Description:
ZTA-10.00MT datasheet pdf and Resonators product details from ECS Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZTA-10.00MT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ZTA
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.197W 10.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Ceramic
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±0.3%
  • Operating Supply Voltage
    100V
  • Impedance
    25Ohms
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.394 10.00mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    5.0038mm